Hastürk %100 Organik Solucan Gübresi, bitkilerde %30’a varan verim artışı sağlar. Hasat süresini kısaltır. Kırmızı Kaliforniya Kültür Solucanlarının dışkılarından elde edilen, Hastürk Solucan Gübresi sebze, meyve ve bitkinin verimini, dayanıklılığını, kalitesini arttırırken, doğal aromasını, nefasetini kazandırır, kök ve kök çevresinde ki hastalıklara karşı direnç sağlar. Toprağın yapısını düzenler, su tutma ve havalanma kapasitesini arttırır. Toprak sulandıktan sonra %30 oranında daha nemli kalır. Bitkileri zararlı maddelere karşı korur. Kök gövde gelişimini hızlandırır. Bitkilerde hızlı ve sağlıklı gelişmesine yardımcı olur. Toprağı organik maddece zenginleştirir. Ph dengesini ve toprağın biyolojik yapısını düzenler. Fiziksel yapısını iyileştirir.

Hastürk Solucan Gübresi sayesinde daha yüksek verimli ve kaliteli ürünler elde edebilirsiniz. Bitkilerin ihtiyacı olan Fosfor, Potasyum, Demir, Çinko vb. bitki besin elementlerini toprakta çözünür hale getirerek bitki tarafından alımını kolaylaştırır. Hastürk Organik Solucan Gübresi tüm bitkiler için kullanım zamanı ve miktarı toprak yapısına, iklim faktörüne ve bitki çeşidine göre değişmekle birlikte genellikle ekim ve dikimden önce toprağa verilerek toprakla karıştırıldığında başarılı sonuçlar elde edilir. Toprağın fiziksel yapısını düzeltir, toprağı bitki besin maddeleri ve humusça zenginleştirir. Asitli kumlu toprakları düzenleyerek tarıma elverişli hale getirir. İçeriğindeki elementler yavaş çözündüğünden bitkiye uzun süreli beslenme sağlar. Hastürk Solucan Gübresi kokusuzdur. Kullanım talimatlarına uygun kullanılmalıdır. Hava şartlarından etkilenmeyecek kuru yerde depolanır. Direk güneş ışığına maruz bırakılmamalıdır ve 6 Cº ile 30 Cº arasında saklanmalıdır. Uygulama yapılacak alana toprak analizi yapıldığı takdirde en doğru sonucu vereceğini unutmamanız gerekmektedir. Gerekli destek için lütfen iletişime geçiniz.

Ürün Nasıl Uygulanır/Kullanılır?

Solucan gübresinin kullanımı/uygulanması ile ilgili detaylı bir yazı hazırladık. Buraya tıklayarak Faydalı Bilgiler bölümündeki yazımızı okuyabilirsiniz.